Universalusis Aleksandras Isajenko apgina titulą
  • sausio 12, 2014
  • Lietuvos Biliardo Federacija
  • Share on Facebook

Pirmojo 2014 metų Lietuvos Biliardo Federacijos turnyro „Universalus Žaidėjas“ finale rezultatu 2-0 (snukeris: 2-0, pulas: 3-2) A. Isajenko nukovė snukerio disciplinos atstovą L. Aldonį, apgindamas 2013 metais iškovotą titulą.

Sausio 11 dieną Vilniaus biliardo klube „KN“ susirinko pulo, snukerio bei piramidės atstovai bei prijaučiantys biliardo mėgėjai sudalyvauti kasmetinėje šių biliardo rūšių trikovėje. Į turnyrą atvyko 28 dalyviai, tarp kurių buvo daugkartinis įvairių disciplinų turnyrų nugalėtojas Aleksandras Isajenko, šio turnyro prizininkas bei dukart Lietuvos snukerio čempionas Tomas Puodžiūnas, buvę šio turnyro nugalėtojai Jurijus Rybnikovas ir Vitalijus Potaševas. Smagu paminėti, jog turnyre dalyvavo dvi dalyvės, snukerio disciplinos atstovė Aušra Railaitė bei piramidės atstovė Alina Olševskaja bei jaunieji Lietuvos snukerio žaidėjai Nikita Kolpačenko bei Edgar Partnov.

Turnyro dalyviai buvo paskirstyti į du pogrupius po keturiolika žaidėjų. Siekiant suvienodinti žaidėjų galimybes nugalėti, kiek kitaip nei ankstesniais metais buvo žaidžiamas 6 raudonų kamuolių snukeris, „10-ball“ pulas bei jau įprasta laisva piramidė. Į atkrintamųjų varžybų etapą – ketvirtfinalius – iškopė snukerio atstovai T. Puodžiūnas, S. Korolkov ir L. Aldonis, piramidės atstovai A. Isajenko bei L. Arcimavičius, taip pat pagirtiną žaidimą demonstravę V. Potaševas, E. Juknevičius ir J. Sašin.

Pirmajame ketvirtfinalyje susitiko kiek netikėtai be pralaimėjimų žengęs Jurij Sašin ir turnyro iniciatorius Laimonas Aldonis. Apsikeitę pergalėmis pulo bei snukerio disciplinose, dalyviai susikibo prie piramidės stalo ir pastarajame savo pranašumą pademonstravo didesnę žaidybinę patirtį sukaupęs L. Aldonis.

Antrajame ketvirtfinalyje buvusiam turnyro nugalėtojui Vitalijui Potaševui kelią pastojo kaunietis Evaldas Juknevičius, savo priešininką nokautavęs 2-0, taip prasibraudamas į pusfinalius.

Trečiajame ir ketvirtajame ketvirtfinaliuose įvyko Lietuvos snukerio bei piramidės elito derbiai. Pirmajame iš jų susikibo aukščiausias pozicijas snukerio reitinguose užimantys Tomas Puodžiūnas ir Sergėjus Korolkovas. Deja, Sergėjui nepavyko pasipriešinti labiau tituluotam oponentui ir pastarasis iškovojo pergalę tiek pulo, tiek snukerio disciplinose. Tačiau ketvirtajame ketvirtfinalyje viskas vyko gerokai dramatiškiau.

Piramidės reitingo lyderis A. Isajenko susikibo su piramidės turnyrų daugkartiniu prizininku Levaldu Arcimavičiumi. Snukerio disciplinoje universalusis Aleksandras  įrodė savo pranašumą, nugalėdamas oponentą 2-1. Tačiau Levaldas nepasidavė ir po pralaimėjimo atsitiesė pulo „dešimtkėje“ (3-2) ir oponentai keliavo prie piramidės stalų. Deja, kaip ir daugybės piramidės turnyrų metu, Aleksandras parklupdė savo oponentą 2-0 ir sugriovė pastarojo viltis keliauti į pusfinalį.

Pusfinaliuose susitiko L. Aldonis su E. Juknevičiumi ir T. Puodžiūnas su A. Isajenko. Pirmajame savo pranašumą gan nesunkiai įrodė L. Aldonis, nugalėdamas savo mažiau patyrusį oponentą 2-0. Antrajame susikibę čempionai kovėsi iki paskutinio kraujo lašo, tačiau piramidėje nepralenkiamas Aleksandras neleido savo oponentui atsitiesti ir iškopė į finalą.

Turnyro mažajame finale T. Puodžiūnas susikibo su E. Juknevičiumi. Išvargusio po inirtingo pusfinalio, mačo favorito T. Puodžiūno laukė sunki ir inirtinga dvikova. Atkakliai kovęsis tiek snukerio  (1-2), tiek pulo (3-2) disciplinose Evaldas turėjo šansą nugalėti savo kur kas tituluotesnį varžovą, tačiau konkurentas piramidėje pasirodė stipresnis.

Pagrindiniame finale susikibo buvęs turnyro nugalėtojas A. Isajenko bei prizininkas L. Aldonis. Deja, pastarajam nepavyko pasipriešinti universaliausiam Lietuvos žaidėjui ir pastarasis rezultatu 2-0 snukeryje ir 3-2 pule šventė pergalę, dar kartą įrodydamas savo sugebėjimus.

Dėkojame žaidėjams už dalyvavimą ir sveikiname turnyro prizininkus!

Iki kitų susitikimų prie biliardo stalų!

Lietuvos Biliardo Federacija

 

Turnyro eigą rasite paspaudę nuorodą: lentelės

Turnyro video įrašus rasite paspaudę nuorodą: video įrašai

IMG_3928

Prenumerata

Get every new post on this blog delivered to your Inbox.

Join other followers: